30 Ağustos 2017 Çarşamba

GAZZE'den Çıkışına İzin Verilmeyen 15 HASTA Vefat Etti - Filistin Haber Ajansı

https://FilistinHaberAjansi.com/gazze-cikis-izin-verilmeyen-15-hasta-oldu/
https://FilistinHaberAjansi.com/wp-content/uploads/2017/08/GAZZEden-Cikisina-Izin-Verilmeyen-15-HASTA-Vefat-Etti.jpg

İşgal güçlerinin Gazze Şeridi’ndeki hastalara yönelik gayri hukuki uygulamalarının sağlık durumlarını daha da kötüleştirdiğini ve acılarını artırdığını ifade edildi.


İşgal güçleri tedavi için Gazze Şeridi’nden Batı Yaka’ya, Kudüs’e ve 1948’de işgal edilen topraklara gitmek isteyen hastalara önceden izin almayı şart koşuyor.İşgal güçleri, çoğu zaman hastalara Gazze Şeridi dışında tedavi izni vermiyor veya izin vermeyi geciktiriyor ya da hastalara ve yakınlarına şantaj aracı olarak kullanıyor.


İşgal güçlerinin uygulamaları yüzünden Gazze Şeridi’nden en son iki kadın hastanın tedavi için dışarıya çıkamadıklarını ve vefat ettikleri belirtildi.Ayrıca işgal güçlerinin tedavi için Gazze Şeridi dışına çıkmasına izin vermediği 42 yaşındaki Kainat Mustafa Abdülvehhab Ca’rur’un Pazar günü hayatını kaybettiği ifade edildi.


26 yaşındaki Fatin Nadir Ahmed’in de işgal güçlerince Beyt Hanun “Erez” Kapısı’ndan çıkmasına izin verilmediği için geçen hafta Çarşamba günü Gazze’deki Er-Rantisi Hastanesi’nde vefat ettiğini açıklandı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder