25 Ağustos 2017 Cuma

İSRAİL: Türkiye - İran Yakınlaşması KORKUNÇ - Filistin Haber Ajansı

https://FilistinHaberAjansi.com/israil-turkiye-iran-yakinlasmasi-korkunc/
https://FilistinHaberAjansi.com/wp-content/uploads/2017/08/ISRAIL-Turkiye-Iran-Yakinlasmasi-KORKUNC.jpg

Sherman, Irak’ta bağımsız bir Kürt devleti kurulabilmesi için İran ile Türkiye’nin birbirinden uzaklaştırılması gerektiğini savundu.


Kuzey Irak’ta gerçekleştirilecek olanreferanduma ilişkin “Böyle bir devlet kurulabilmesi için İran ve Türkiye’nin bu işe karşı muhalefetlerini azaltmak gerekir” diyen Sherman, İran ve Türkiye’nin iş biliğinin İsrail’i endişelendirdiğini aktardı.Sherman,“Türkiye ile İran arasındaki iş birliği İsrail açısından korkunç ve rahatsız edicidir. İran ve Türkiye arasındaki işbirliği İsrail’i çok rahatsız etmektedir ve elbette yine bu durum bölgenin mevcut durumu üzerine uzun soluklu stratejik projeler yapılamayacağını İsrail’e göstermektedir” ifadelerini kullandı.


Ayrıca Amerika’ya giden İsrail Genelkurmay Başkanı Gabi Aşkenazi, son 60 yıl içerisinde Amerika’nın bölgedeki nüfuzunun ilk kez bu kadar azaldığını belirterek Türkiye ve İran’ın bölgede artan nüfuzunun endişe verici, olduğunu söyledi.İsrail Genelkurmay Başkanı Gabi Aşkenazi, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bir yandan Amerika’nın bölgedeki rolü zayıflıyor, diğer yandan Türkiye ve İran koordineli çalışmalarla ve bölge unsuzlarından yararlanarak bölgede güçlü bir etkiye sahip olmaya başlıyor” dedi.


Habere İlişkin Video:


=> New Iran-Turkey Alliance On The Horizon

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder