19 Kasım 2018 Pazartesi

KORSAN İsrail'in GAZZE Saldırısına Güney Afrika'dan TEPKİ - Filistin Haber Ajansı

https://filistin.info/israil-gazze-saldiri-guney-afrika-tepki/
https://filistin.info/wp-content/uploads/2018/11/KORSAN-Israilin-GAZZE-Saldirisina-Guney-Afrikadan-TEPKI.jpg

Eşref Süleyman ziyareti esnasında yaptığı açıklamada işgal yönetiminin Gazze’ye yönelik saldırısını kınadıklarını dile getirirken, on iki yıldan beri devam etmekte olan Gazze ablukasının da son bulması gerektiğini vurguladı.


Eşref Süleyman yaptığı açıklamada ülkesinin Filistinlilerin haklarına destek verdiğini dile getirerek Gazze’ye yönelik son saldırıyı kınadıklarını söyledi.


Büyükelçi Süleyman, Gazze’ye uygulanan ablukanın kaldırılması için uluslararası çapta yürütülen faaliyetlerden de övgüyle söz ederek ülkesinin bu faaliyetlere destek verdiğini, Filistin halkının karşı karşıya olduğu sıkıntıların ve ablukanın bir an önce son bulmasını, Filistin içinde bir bütünlük sağlanmasını istediğini ifade etti.


İsmail Heniyye ve Eşref Süleyman görüşmelerinde Filistin davasıyla ilgili olarak son dönemde meydana gelen gelişmelerin genel bir değerlendirmesini yaptı.


Heniyye, Güney Afrika’dan ABD’nin işgal rejiminden yana tutumunu değiştirmesi ve Hamas’ın liderlerinden Salih El-Aruri’yi terör listesine alma kararından vazgeçmesi için baskı yapması talebinde bulundu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder